субота, 12 грудня 2020 р.

15 грудня – Міжнародний день чаю

Рішення відзначати Міжнародний день саме 15 грудня було прийнято після неодноразового обговорення в багатьох міжнародних організаціях і профспілках з перебігу Всесвітнього суспільного форуму, що проходив в 2004 р. в Мумбаї і в 2005 р. в Порто Аллегро
Відповідно, Міжнародний день чаю в основному відзначають країни, в економіці яких стаття про виробництво чаю займає одне їх головних місць – це Індія, Шрі-ланка Олениця, Бангладеш, Непал, В`єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда, Танзанія.

Товарна ціна чаю неухильно знижується у всіх країнах поряд з недоліком ясності у встановленні ціни на чай. Світові бренди мають можливість купувати чай за найнижчими цінами в той час, як в чайній промисловості повсюдно має місце великомасштабна перебудова. Вона виражається в розпаді і роз`єднанні на рівні чайних плантацій і в консолідації на рівні брендів.
  Вважається, що чай, як напій, був відкритий другим імператором Китаю Шеном Нунгом приблизно в 2737 році до н. е., коли імператор опустив листочки чайного дерева в чашку з гарячою водою. Чи можливо уявити, що зараз ми п`ємо той же чай, який куштував і китайський імператор майже 5 тисячоліть тому!

    У 400–600 роках н.е. в Китаї зростає інтерес до чаю, як до лікувального напою,
у зв`язку з чим розвиваються процеси культивації сподіваючись. Багато любителів чаю додають в напій, що любиться, лук, імбир, спеції або часточки апельсина. 16 грудня 1773 року сталося «чаювання Бостона», коли американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм на знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай.

Немає коментарів:

Дописати коментар