Великий зимовий облік птахів


Картинки по запросу "птахи взимку"

Зимовий облік птахів часом називають Різдвяним. Традиція обліку птахів народилася в 1990 році у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом вперше 26 людей провели цей святковий день разом з пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючим їх польоту та свободі. З цього часу «звичка» обліковувати птахів в Різдвяні дні широко поширилася на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських та деяких Тихоокеанських островів. Сьогодні більше, ніж 50000 людей, обліковують птахів.
   Великий зимовий облік є наймасовішим заходом із вивчення птахів у всьому світі. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, великий зимовий облік отримав широку підтримку серед дітей і дорослих, щорічно забезпечуючи необхідними даними про птахів, які зимують в Україні. З роками кількість учасників зимового обліку в Україні зростає, що допомагає збирати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів Європи.
    Мета зимового обліку – порахувати птахів, які мешкають взимку, щоб із року в рік мати можливість порівнювати чисельність популяцій птахів. Облік проводиться протягом однієї години. Потрібно рахувати види та кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксувати найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігаєте в будь-який час протягом цієї однієї години (не враховуючи птахів, що пролітають).
Зима – це найкраща пора для обліку птахів. На результати спостережень – кількість птахів і різноманіття видів – може вплинути пора дня, в яку ви проводите спостереження.
  Загалом же, птахи більш активні вранці, коли займаються пошуками поживи після зимової ночі. Окрім того, на результати можуть впливати інші чинники, наприклад, природні умови та наявність корму, але цей вплив не матиме вирішального значення, адже ми отримуємо від великої кількості учасників.
    Велика кількість людей, які беруть участь у зимовому обліку, дозволяє отримати точні загальні результати. Протягом годинного спостереження одні учасники спостерігатимуть усього кількох видів птахів, натомість інші – багатьом, це врівноважить загальний результат і дасть чітку картину про чисельність і різноманіття зимових птахів у населених пунктах.
   Результати зимового обліку – це зареєстровані дані про чисельність зимових популяцій птахів населених пунктів. Маючи дані за багато років, ми можемо простежити популяційні зміни серед загальнопоширених видів птахів, які інколи виявляються досить несподіваними. Дикі птахи є чутливими індикаторами стану довкілля, тому результати обліку допомагають зясувати набагато більше, ніж просто їх чисельність. Якщо ми знатимемо про зниження чисельності певного виду, це допоможе вчасно вжити заходів для його збереження. 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар