День водно-болотних угідь



   Цього дня у 1971 році в Іранському місті Рамсар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). В 1996 році постійний комітет Конвенції вибрав 2 лютого, річницю підписання Рамсарської конвенції як дату святкування та проголошення Конвенції про водно-болотні угіддя на цілій земній кулі. Святкування повинно висвітлити важливість водно-болотних угідь для людей та потребу їх розумного використання.   
     Водно-болотні угіддя є важливою частиною біорізноманіття, і цей день існує, зокрема, для того, щоб показати, що ці угіддя є добре захищеними.
     Учасниками Конвенції сьогодні є 160 держав світу, серед них і Україна.
     33 водно-болотних угіддя України загальною площею 744,651 тисяч га входять до переліку територій, що охороняються згідно Рамсарської конвенції. Серед них чимало таких, навколо яких вже не перший рік тривають суперечки та конфлікти.  
      Скажімо, про порушення вимог Рамсарської конвенції (серед інших міжнародних угод) йдеться у справі про будівництво каналу Дунай – Чорне море через Дунайський біосферний заповідник, про будівництво Ташлицької та Дністровської гідроакумулюючих станцій. Перелік випадків порушення вимог конвенції може бути досить довгим. І хоча саме завдяки цій конвенції є можливість вирішити транскордонні проблеми , все ж таки у нашій країні поки що її виконання натикається на проблеми, пов’язані з внутрішніми суперечками, зокрема щодо власності на землю.
    Станом водно-болотних угідь у глобальному масштабі вже кілька десятків років опікується міжнародна організація "
Wetlands International» (www.wetlands.org)
     (Сторінка Рамсарської конвенції - www.ramsar.org.).

Немає коментарів:

Дописати коментар